Након паузе због поделе априлских рачуна, настављено је очитавање водомера корисника у објектима индивидуалног становања и оно се спроводи у осам насељених места. Екипе ЈКП „Водовод и канализација“ Зрењанин биће на терену сваког радног дана од 8 до 14 часова.
Према одлуци Скупштине Града Зрењанина, водомери се физичким лицима који живе у објектима индивидуалног становања очитавају два пута годишње, односно једном у шест месеци, док се правним лицима и корисницима у објектима колективног становања водомери очитавају сваког месеца.
Након паузе због поделе априлских рачуна за услуге ЈКП „Водовод и канализација“ Зрењанин, настављено је 12. маја прво редовно очитавање водомера корисника у објектима индивидуалног становања и оно се спроводи у осам насељених места: Томашевац, Орловат, Фаркаждин, Перлез, Елемир, Меленци, Арадац и Лукићево. Оно ће трајати до 25. маја када ће доћи до привременог прекида због поделе мајских рачуна и наставиће се после 10. јуна.
До сада је очитавање водомера завршено у Зрењанину и у насељеним местима: Клек, Банатски Деспотовац, Книћанин, Ботош и Стајићево, а о терминима очитавања у преосталим насељеним местима корисници ће благовремено бити обавештени.
Сви корисници којима током маја буду очитани водомери биће на мајским рачунима задужени на основу очитаног стања, док ће остали корисници бити задужени аконтативно, односно на основу просечне потрошње у протеклом временском периоду. Обавештење о начину задужења (очитано стање, јављено стање или аконтативно) налази се на рачуну за услуге предузећа.

Екипе ЈКП „Водовод и канализација“ биће на терену сваког радног дана од 8 до 14 часова. Корисници су у обавези да омогуће приступ водомеру и очитавање истог, што значи да са поклопца шахтова и из самих шахтова уклоне све што би отежало или онемогућило очитавање водомера.
Код корисника који не буду код куће приликом доласка читача, или где није могуће обавити очитавање, биће остављено писмено обавештење о посети са начинима на које могу да јаве стање својих водомера.
Сви корисници који у наведеном термину не буду код куће могу обавештење о стању водомера да истакну на видном месту на својим објектима (капија, прозор…) како би их читачи евидентирали.
Корисници, који то желе, могу сваког месеца пријавити стање својих водомера у периоду од 20. до 25. у 12 часова, на један од три начина:
- телефоном: сваког радног дана од 7,30 до 13,30 часова на један од следећих бројева: 535-773 или 530-344
- СМС поруком: на број 064/811 60 99 (0-24ч)
- слањем мејла: на мејл адресу sluzbа.ocitavanja@vikzr.rs(0-24ч)
Приликом позива, у смс поруци и мејлу потребно је да корисник наведе име и презиме, адресу и место становања и стање водомера.
Видео прилоге погледајте на нашем YouTube каналу – Vodovod i kanalizacija Zrenjanin
Прочитајте још:
- РЕПАРАЦИЈА ВОДОТОРЊА У КЛЕКУ
- НАСТАВЉЕНО ОЧИТАВАЊЕ ВОДОМЕРА У ЗРЕЊАНИНУ И ПЕТ НАСЕЉЕНИХ МЕСТА
- АНАЛИЗЕ ВОДЕ ИЗ ЈАНУАРА И ФЕБРУАРА ДОСТУПНЕ НА САЈТУ „ВОДОВОДА“
- ОЧИТАВАЊЕ ВОДОМЕРА У ЗРЕЊАНИНУ И ЧЕТИРИ НАСЕЉЕНА МЕСТА
- АНАЛИЗЕ ВОДЕ ИЗ 2025. ГОДИНЕ ДОСТУПНЕ НА САЈТУ „ВОДОВОДА“
- РАД ЈКП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“ ЗРЕЊАНИН У 2025. ГОДИНИ
- СКУПШТИНА ГРАДА УСВОЈИЛА ЦЕНОВНИК ЈКП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“ ЗРЕЊАНИН
- ИНТЕРВЈУ ЛИСТ „ЗРЕЊАНИН“: НОВА ЦЕНА ВОДЕ ОД 1. ЈАНУАРА
- АКТЕЛНИ РАДОВИ И ЦЕНА ВОДЕ (ВИДЕО – РТВ „ВОЈВОДИНА“)
- ВОДА ИЗ ГРАДСКЕ МРЕЖЕ ИСПРАВНА ЗА ПИЋЕ
БОНУС ВИДЕО
РАДОВИ „ВОДОВОДА“ У ГРАДУ И СЕЛИМА, ОЧИТАВАЊЕ ВОДОМЕРА (РТВ „ВОЈВОДИНА“ – УЖИВО „ДЈВ“)
Служба информисања и пословних комуникација
ЈКП „Водовод и канализација“ Зрењанин
